Haziran 3, 2022 Kategori İş Hukuku

İşçi Alacağı İhtarname Örneği

İHTARNAME

 

KEŞİDECİ               : …………………….. (T.C. No: ………………………. )

                                        Adres:

VEKİLİ                     : Av. Gürkan PİŞKEN

  Adres:

MUHATAP              : …………… (T.C. No: ……………. )

                                      Adres:

KONU                       : İşçilik alacaklarının ödenmesi hakkındadır.

AÇIKLAMALAR   :

Sayın ……………;

Müvekkilim işletmesi size ait olan iş yerinde ../../…. – ../../…. tarihleri arasında kesintisiz olarak çalışmıştır. Müvekkilimin SGK girişi yapılmamış olup, primleri de tarafınızca ödenmemiştir.

Tarafınızca müvekkilimin iş sözleşmesi haksız, dayanaksız ve tek taraflı olarak ../../…. tarihinde feshedilmiştir. Haksız fesih sonucunda müvekkilime ödenmesi gereken “ Çalışmış olduğu aylara ilişkin aylık ücretleri, fazla çalışma ücreti, Hafta tatili ücreti UBGT ücreti, kıdem ve ihbar tazminatı, AGİ, yıllık izin ücreti ile birlikte diğer işçilik alacakları “ işçilik alacakları müvekkilime ödenmemiştir.

Yapmış olduğunuz bu haksız fesih ve uygulamalar neticesinde çalışanınıza ait işçilik alacaklarını 7 gün içinde ödemenizi, ( Banka Hesap Bİlgileri ) aksi halde ilerleyen süreç ile birlikte tahsili için hukuksal yollara başvuracağımızı, açılabilecek muhtemel davaların yargılama ve vekalet giderlerinin de tarafınıza yükleneceğini ihtaren bildiriyoruz

İhtar Eden Vekili

Av. Gürkan PİŞKEN

 

Sayın noter; tarımca düzenlenen 3 nüshadan ibaret işbu ihtarnamenin bir nüshasının muhataba tebliğinin, bir nüshasının dairenizde saklanmasını ve tebliğ şerhini içerir diğer nüshasının tarafıma verilmesini saygılarımla talep ederim.

İşçilik alacağı hakkında bilgi almak için yorum kısmına yazabilir veya aşağıda yer verdiğimiz linke tıklayarak büromuz ile iletişime geçerek soru sorabilirsiniz.

https://api.whatsapp.com/send?phone=905378182664&text=

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments