Ocak 25, 2022 Kategori Ceza Hukuku, Dilekçeler

Savcılık Şikayet Dilekçe Örneği

İSTANBUL ANADOLU CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

ŞİKAYETÇİ                         : ……………………………………

VEKİLİ                                 : Av. Gürkan PİŞKEN

ŞÜPHELİ                             : …………………….

SUÇ                                        : …………………

SUÇ TARİHİ                       : ………………….

AÇIKLAMALAR                :

 1. …………………………………….. tarihinde………………………………….. Instagram hesabından kendisine mesaj atılarak para istenildiğini bu mesajların müvekkilim tarafından mı yazıldığını sormuştur. Müvekkilim ise I………………………………..
  ………………………………………………………..
  ……………………………………………………………
  ……………………………………………………….. sahte bir Instagram hesabı açıldığını ve kişilerden para istenildiğinden bu şekilde haberi olmuştur. Müvekkilim söz konusu sahte hesabı incelemek üzere kendi……………………………..
  ………………………………………………………………………….
  ……………………………………………………………………….
 2. Müvekkilim söz konusu sahte hesabı incelediği esnada; yakın arkadaşları müvekkilimi arayarak ‘ Senin adın ve fotoğrafının bulunduğu bir tane instagram hesabından telefon numaram istenildi ve akabinde verdiğim telefon numarasına mesaj atılarak para istenildi. Bu parayı sen mi istiyorsun?’ minvalinde beyanlarda bulunmuşlar. Müvekkilim kendisiyle iletişime geçen her arkadaşına para isteyen kişinin kendisinin olmadığını ve hiçbir şekilde para göndermemelerini belirtmiştir.
 3. Açılan sahte hesap ile müvekkilimin yakın çevresi ile iletişime geçilmiştir. Paraya ihtiyacı olduğu v…………………………………………..
  ………………………………..INSTAGRAM hesabından müvekkilimin ……………………….
  …………………………………………………….
  ………………………………………………………. atılan kişiler mesaj atan hesabın müvekkilime ait olduğunu düşünerek telefon numaralarını paylaşmışlardır. Akabinde…………………………………………..
  …………………………………………………………
  ……………………………………………………………üzerinden paylaşılan telefon numaralarına zor durumda olduğu ve acil paraya ihtiyacı olduğunu…………………………….
  …………………………………………….. numaralı hattın bağlı bulunduğu………………………………..
  …………………………………………………. Müvekkilimin yakın çevresine………………………
  ………………………………………. para göndermeleri istenmiştir.
 4. Müvekkilim ilgili sahte hesabın varlığını öğrendikten sonra………………………………………….
  ………………………………………………..
  ……………………………………………………..m ile iletişime geçip ilgili durumun 3 gün önce kendisinin de başına geldiğini, kendisi …………………………………………………………………..
  …………………………………………………………………
  ……………………………………………………………………1 14 ) ile iletişime geçilmiştir. Para göndermeleri için de yine müvekkilimin yakın çevresine gönderilen ibran numarası verilmiştir.
 5. Müvekkilimin yakın çevresi müvekkilim ile hemen iletişime geçtikleri için durumdan haberdar…………………………………. ……………………………………………………………….. ………………………….. ……………………………………. para aktarımı sağlanmıştır. Yaşanan iki olayda da aynı telefon, aynı Iban numarası ve aynı yöntem kullanılmıştır..  …………………………………………….. ……………………………………………………………..aynı kişiler olduğu açıktır. Bu nedenle yukarıda yer verdiğimiz telefon hattının sahibinin araştırılarak kim olduğunun tespit edilmesini, yukarıda yer verd…………………………………………….            ……………………………………………………………………………….. talep ederim.
 6. Tüm bu hususlar dikkatlice incelendiğinde şüpheli veya şüphelilerin bilişim sistemlerinin, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle, nitelikli dolandırıcılık suçunu işledikleri açıkça ortadadır. Bu nedenle bu işlemlerden menfaat sağlayan kişi veya kişiler hakkında suç duyurusunda bulunma zorunluluğu hasıl olmuştur.

DELİLLER                       : Ekran görüntüleri ve sair diğer deliller.

HUKUKİ NEDENLER : TCK m.157 ve ilgili mevzuat

SONUÇ VE TALEP       :Şikayetimizin kabulü ile müvekkilim adın………………………………..
………………………………………………………………
………………………………………………………….. maddelerden dolayı cezalandırılmaları için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ve talep ederim. 21/03/2021

Şikayetçi Vekili

Av. Gürkan PİŞKEN

Savcılığa yapılan şikayetler hakkında bilgi almak için yorum kısmına yazabilir veya aşağıda yer verdiğimiz linke tıklayarak büromuz ile iletişime geçerek soru sorabilirsiniz.

https://api.whatsapp.com/send?phone=905378182664&text=

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments