Haziran 23, 2021 Kategori Dilekçeler

Veraset İlamı Dava Dilekçesi

Veraset ilamı ile ilgili tüm sorularınızı yorum yaparak, ya da aşağıda yer verdiğimiz linke tıklayıp büromuz ile iletişime geçerek sorabilirsiniz.

https://api.whatsapp.com/send?phone=905378182664&text=


…………………………….NÖBETÇİ SULH HUKUK MAHKEMESİ’NE veraset

DAVACI                :

VEKİLİ                  : Av.

DAVALI                : ( HASIMSIZ DAVA )Veraset İlamı.

KONU                    : Veraset belgesi alınması hakkındadır.

AÇIKLAMALAR :

Müvekkilin amcası …………….. ../../…. tarihinde vefat etmiştir. Muris ………………..’un eşi ise kendisinden yaklaşık 3 yıl önce vefat etmiştir. Murisin çocuğu bulunmamaktadır. Bu nedenle kendisinin altsoyu da bulunmamaktadır. Murisin anne ve babası da kendisinden önce öldükleri için yasal mirasçı olarak geriye murisin kardeşleri ve ölen kardeşlerinin altsoyu kalmıştır.

Müvekkil mirasçılık belgesi almaya notere gittiğinde dava açılması gerektiği sonucu ile karşılaştığından noterden veraset ilamı alamamıştır.

Murise ait olan bir dairenin bulunduğu bina murisin sağlığında kentsel dönüşüm alanında kalması nedeniyle malikler ile müteahhit arasında görüşmelere başlanmıştır. Ancak tam bir anlaşmaya varılmak üzereyken muris vefat etmiştir. Hal böyle olunca müteahhitle malikler arasındaki görüşmeler duraksamıştır. Gerek müteahhit, gerekse diğer kat malikleri sürecin bir an önce sonlanmasını ve inşaata başlanmasını istemektedirler. Duran işlemlerin kaldığı yerden devam edebilmesi için varislerin onay vermesi gerekmektedir. İşin sürüncemede kalmaması ve diğer kat maliklerinin de mağdur olmaması için veraset ilamının bir an önce alınması önem arz etmektedir.

Açıklanan ve acele nedenle muris …………………….’un mirasçılarını gösterir Veraset ilamının tarafımıza verilmesini talep etme zarureti hasıl olmuştur. https://www.turkiye.gov.tr/adalet-veraset-ilami-sorgulama

HUKUKİ SEBEPLER : TMK ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER : Nüfus kayıtları ve tanık beyanları, vs. deliller

NETİCE-İ TALEP       : Yukarıda arz edildiği gibi, Muris ……………….’um mirasçılarını gösterir Veraset Belgesinin tarafımıza verilmesini saygıyla vekaleten talep ederim. ../../…. https://www.aphukuk.com/iletisim/

Davacı Vekili

Av.

Veraset ilamı ile ilgili tüm sorularınızı yorum yaparak, ya da aşağıda yer verdiğimiz linke tıklayıp büromuz ile iletişime geçerek sorabilirsiniz.

 

https://api.whatsapp.com/send?phone=905378182664&text=

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments