Haziran 27, 2021 Kategori Dilekçeler

Esas Hakkında Savunma Dilekçesi

savunma ……………… ASLİYE CEZA MAHKEMESİ’NE savunma

Dosya No: …./… E.

SANIK                   :

MÜDAFİİ             : Av.

KONU                   : Esas hakkında …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. hakkındadır.

AÇIKLAMALAR :

Müvekkil hakkında …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. için talepte bulunulmuştur……..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. olmaksızın faydalanmak için bulunduğu yerden almasıdır.” şeklinde tanımlanmıştır. Fakat müvekkilimizin böyle bir kastı olmadığı açıktır. Kamera kayıtlarından da …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. oldukları eylemlerden dolayı müvekkilim, iştirak iradesi kesin bir şekilde ispatlanmadıkça sorumlu tutulamaz.

Sanığın kasada bulunan kasiyeri …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. söz konusu hırsızlık olayından bağımsız olarak, sanki hırsızlık olayı hiç olmamış gibi ele alınıp incelendiğinde anormal bi…….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…….k eylemi olunca, …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. kast ve eylem birliği içinde hareket ettiği yorumuna gidilmektedir. Oysa böyle bir…….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…….ile birlikte suç işlemek kastı ile markete girdiğinin ve kasiyeri oyaladığının kesin ve net bir şekilde ispatı gerekir.

Olaya ilişkin ifadesi alınan ………………….’nın b…….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. azaldığını fark ettim” şekline bir ifade kullanmıştır. Sadece ………. adet kuruyemişin eksilmesi ile bu düşünceye…….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. söylemiştir. ………….. adet kuruyemiş için …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. Söz konusu tarihte kasa da görev yapan kişinin bulunup dinlenmesi gerekmetedir.

Müvekkilim …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. şey bulamadığı için kararsız kalıp almaktan vazgeçerek ilgili yerden ayrılmıştır. Olay ../../…. tarihinde gerçekleşmiştir. Müvekkilim ../../…. tarihli duruşmada, …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…….ay gibi bir süre geçtiği için müvekkilin yanlış hatırlaması, karıştırması normaldir. Çünkü o gün …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. sonra almadan çıkması ve o anda yanındakilerin bir şeyler çalmış olmasından hareketle ve sırf bu nedenle müvekkilimin …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. şeyler almak ister ancak çeşitli nedenlerle vazgeçeriz. Hepimiz sık sık bir hafta önce, bir ay önce, hatta bir gün önce nereden ne aldığımızı, ne yediğimizi unuturuz. Bunlar hayatın içinde olağan şeylerdir.

Müvekkilin maddi durumu iyidir …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. Maddi durumu iyi olan birisinin özellikle söz konusu eşyaların çalınmasına iştirak ettiğinin düşünülmesi hayatın olağan akışına aykırıdır.

Müşteki beyanına göre söz konusu …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. çalanlar kendileri için bir şeyler almışlardır. Eğer müvekkil de bu suça iştirak etseydi, çalınan ürün çeşidi sayılarının da aynı orantıda olması, yani 3’er tane olması gerekirdi.

Hiçbir şekilde kabul anlamına gelmemekle …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…….alındığı takdirde karşı tarafın uğramış olduğu bütün zararları gidermiş olması, müştekinin şikayetten vazgeçmiş olması, …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. nedeniyle, verilecek cezada indirim yapılabileceği gibi, suçun işleniş şekli ve özellikleri de göz önünde bulundurularak, ceza vermekten de vazgeçilebilir.’ ve Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 223/4. Maddesinde düzenlenmiş olan ‘işlenen …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. gerekmektedir.

Açıklanan nedenlerle sanık aleyhine …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. suçlu sayılamaz” hükümlerine aykırılık teşkil edecektir. Gerek tüm anlattıklarımız gerekse dosyadaki mevcut belgeler ile yerleşik …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz……. talep ederiz.

NETİCE-İ TALEP : Yukarıda arz ve izah edilen ve sayın mahkemenizce re’sen gözönüne alınacak sair nedenlerle:

  • Öncelikle müvekkil atılı suçları işlemediği …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…….
  • Mahkeme aksi …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…………..örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…….
  • Mahkeme aksi kanaatte ise lehe olan …….örnek dilekçedir. Başka yerde kullanılamaz…….

karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

Sanık Müdafi
Av.

https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.5237.pdf

https://www.aphukuk.com/iletisim/

Ceza Hukuku ile ilgili tüm sorularınızı yorum yaparak, ya da aşağıda yer verdiğimiz linke tıklayıp büromuz ile iletişime geçerek sorabilirsiniz.

 

https://api.whatsapp.com/send?phone=905378182664&text=

Abone Ol
Bildir
2 Yorum
Eskiler
Yeniler
Inline Feedbacks
View all comments
Ayşe Şahin
1 yıl önce

İsyerim 26 Mayıs 2022 tarihinde gece 3-4 sularında 2 kişi tarafından soyuldu 300.000 TL psra ve mal aldıklarını tespit ettim .olaydan 4 saat sonra camera goruntuleri sonucu tespit edip tutuklandilar 1. Duruşma oldu sanıklar boş inşaat alanından hurda aldık dediler fakat isyerim 4. Katta dublex 2 katlı bayan güzellik salonu , hakim keşif istedi 21 temmuzda 2. Duruşma 27 temmuz 2022 haklarım neler ? Sanıklar avukat tutmuş ben tutamadım yaşadığım olay yüzünde maddi yönden zora gordim müşterilerim korkuyor gelmiyor siftahsiz aç kapa yapıyorum…zararım karşılanmazsa bittim banka kredim bağkur kiralarim sıkıştı…işyeri üzerime olunca baro avukat vermiyor …kendi kendimi hırsızların avukatına karşı savunuyorum