Haziran 23, 2021 Kategori Dilekçeler

İdari Gözetim Kararına İtiraz Dilekçesi

İdari gözetim kararı ile ilgili tüm sorularınızı yorum yaparak, ya da aşağıda yer verdiğimiz linke tıklayıp büromuz ile iletişime geçerek sorabilirsiniz.

 

https://api.whatsapp.com/send?phone=905378182664&text=


gözetim …………….SULH CEZA HAKİMLİĞİ’NE gözetim
Gönderilmek Üzere
………………….SULH CEZA HAKİMLİĞİ
ÖN BÜROSU’NA

İTİRAZ EDEN     :

VEKİLİ                  : Av.

KONU                    : İdari gözetim kararına itirazlarımızdır.

AÇIKLAMALAR  :

Müvekkil Rusya Federasyonu vatandaşı bir Çeçen’dir. Çeçenistan’daki Rus yanlısı Kadirov yönetiminin baskılarından kaçıp ülkemize sığınmıştır. 2015 yılından beri Türkiye’de yaşamaktadır. Yasa dışı hiçbir eyleme katılmamıştır.

Müvekkil hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen bir soruşturma yoktur. Ekte sunduğumuz belgeyi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan aldık (EK 1). Bu belge müvekkil hakkında bir soruşturma olmadığını göstermektedir. Ekte sunduğumuz tutanaklar da incelendiğinde görüleceği üzere, emniyet görevlileri adrese müvekkil için gitmemiş, ……………… nolu telefonu kullanan ve “…….” kod adlı kişi için gitmişlerdir. Bu kişinin de …………………… olduğu anlaşılmıştır. …./……. nolu soruşturma dosyası müvekkil hakkında değil, ………….. nolu telefonu kullanan kişi hakkındadır ve söz konusu hattı kullanan kişi müvekkille aynı evde yakalanan …………………’dur.

Ev arama ve gözaltına alma tutanağında da görüleceği üzere bu kişi, hattı kendisinin kullandığını beyan etmiştir (EK 2). Ancak buna rağmen göç idaresindeki değerlendirmede kişiler karıştırılarak hakkında soruşturma yürütülen kişi müvekkilmiş gibi işlem yapılmış ve müvekkil idari gözetim altına alınmıştır. Müvekkilim 4,5 aydır idari gözetim altında olmasına rağmen bugüne kadar soruşturma dosyasında ifadesi de alınmamıştır. Zaten bunca süreye rağmen müvekkil hakkında halen soruşturma olmaması, yukarıdaki açıklamalarımızı da teyit etmektedir. Göç İdaresi’nde değerlendirme yapan görevlilerin kişileri karıştırması nedeniyle müvekkilimiz haksız yere aylardır gözetim altında tutulmaktadır. Bu nedenle İdari gözetim kararı usul ve yasaya aykırıdır.

Açıklanan nedenlerle idari gözetim kararının sonlandırılması için hakimliğinize başvurma zorunluluğu hasıl olmuştur.

NETİCE-İ TALEP : Yukarıda arz ve izah edilen nedenlerle itirazımızın kabul edilerek müvekkil hakkındaki usul ve yasaya aykırı idari gözetim kararının kaldırılmasını ve müvekkilin serbest bırakılmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz.

İtiraz Eden Vekili
Av.

https://www.aphukuk.com/iletisim/

https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6458.pdf

İdari gözetim kararı ile ilgili tüm sorularınızı yorum yaparak, ya da aşağıda yer verdiğimiz linke tıklayıp büromuz ile iletişime geçerek sorabilirsiniz.

 

https://api.whatsapp.com/send?phone=905378182664&text=

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments